Találjuk ki Békéscsabát! ifjúsági hackathon

Mi a hackathon?

A piaci világból indult, informatikai fejlesztésekkel foglalkozó vállalatok és startup versenyek körében ismert módszer. Két kifejezés, a „hacking” és a „maraton” összevonásával jött létre az elnevezés. Ma már azonban társadalmi kérdések megoldására is használt és eredményes módszer. Lényegében egy két-három napig tartó ötletverseny, ahol csapatok dolgoznak egy-egy ötleten mentorok támogatásával, majd az esemény végén zsűri előtt bemutatják, mire jutottak. 

Kik vehetnek részt?

Békéscsabán élő, tanuló, dolgozó 12-25 éves fiatalok 3-5 fős csapatai vagy öletgazdák, akik itt szeretnének csapattagokat toborozni vagy olyan fiatalok, akik szeretnék magukat kipróbálni csapattagként

Találják ki Békéscsabát a fiatalok?

Igen! Békéscsaba iskolaváros, vonzó célpontja a térség fiataljainak. 12 általános iskolájába közel 4400 diák, 14 középiskolájába 6900 diák jár, a Gál Ferenc Egyetem Gazdasági Karán közel 500 hallgató tanul. A fiatalok a környező és távolabbi településekről is érkeznek, bejárósként vagy kollégistaként kapcsolódva be a békéscsabai diákéletbe. Ezek a diákok, fiatalok itt élnek, dolgoznak, tanulnak, itt él a családjuk, barátaik, itt szórakoznak, vásárolnak, közük van a városhoz. Látnak, hallanak, érzékelnek. Van véleményük. Van ötletük. A Csabai Garabonciás Napok, az iskolai diáknapok, a 30 éves Békéscsabai Diákönkormányzat, az EBI (Egyesület Békéscsaba Ifjúságáért), a Békéscsabai Extrémsport Egyesület, csak pár példa arra, hogy a fiatalok képesek az önszerveződésre, aktivitásra, közösségi cselekvésekre, egymás támogatására.

Miféle ötletekről van szó? 

Az ötlet lehet bármi, ami a tágabb közösség javát is szolgálja, megold valami problémát, reagál egy hiányra vagy egyszerűen csak hoz valami új színt a városi fiatalok életébe.

A békéscsabai ifjúsági ötletverseny területei: tudásfenntarthatóságjóllétközösségenergia

Életünk számtalan területét lefedik ezek a témák, amiken belül ezer apró ötlet lehet a fenntartható szórakozási lehetőségtől, a tanulást könnyítő közösségi megoldásokig, a városban tanuló fiatalok számára kitalált új közösségi tértől a közösségi energia előállításig bármi. De tényleg bármi! És lehet egészen hétköznapi vagy egészen különleges is.

Mit kell tenni? Hogyan lehet csatlakozni?

A http://www.hackathonbekescsaba.hu/oldalon minden információ megtalálható.

Jelentkezési határidő: május 16.

Miért éri meg részt venni?

2 napig érdekes emberek, fiatalok és felnőttek, kreatív és inspiráló közegben alkothatnak, részesei lehetnek egy közösségi élménynek, tanulhatnak, fejlődhetnek

Az 1-3. helyezett csapat 200-150-100 ezer Ft-os pénzdíjban részesül, amivel akár nekivághat ötlete megvalósításnak is és még számtalan különdíj is lesz!

Miért éri meg a közösségnek? Miért éri meg Békéscsabának? 

Az ifjúsági ötletverseny a fiatalokban, a fiatalok közösségében meglévő erőforrásokra épít, segít feltárni és mozgósítani azokat. Megerősíti a 12-25 éves fiatalokat abban, hogy aktív alakítói lehetnek a helyi ügyeknek, tehetnek a békéscsabai fiatalokért, önmagukért. A közösségi együttlét, cselekvés újfajta élményét nyújtja, miközben lehetőséget ad a helyi közösségnek (a résztvevőktől a szervezőkön át a kapcsolódó szakemberekig, döntéshozókig) egy innovatív módszer megismerésére, amellyel nemcsak világcéget lehet építeni, hanem akár a helyi társadalmat aktivizálni, helyi problémákat megoldani közösen az érintettekkel.

Kapcsolat

Táliber Közösségfejlesztő Alapítvány – Liget Ifjúsági Tér 
+36 50 1118512
taliber.alapitvany@gmail.com

Együttműködő partnerek

Közös Pont Egyesület, Közösségfejlesztők Békés Megyei Egyesülete